office-1516329_1280

Wraz z upływem czasu sale konferencyjne stają się przyjaznym i ergonomicznym miejscem spotkań. Uważane za reprezentacyjną przestrzeń biznesową, łączą w sobie najnowsze rozwiązania, zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

Odpowiednia izolacja akustyczna

Istotnym zagadnieniem podczas aranżacji sal konferencyjnych jest izolacja akustyczna. Odpowiednio dobrane rozwiązania pozwolą zachować prywatność podczas rozmów czy spotkań, a także uniknąć rozpraszania, szczególnie jeśli obok sali konferencyjnej znajduje się strefa open space.
Mając na względzie odpowiednie wyciszenie pomieszczenia, możemy zdecydować się na specjalne panele dźwiękochłonne, wygłuszające wykładziny czy sufity akustyczne. Niektóre rozwiązania wyciszające nie są trudne w montażu, przez możliwe jest ulepszenie izolacji akustycznej sali, która została zaaranżowana już wcześniej.

Nieoceniona rola światła

W ergonomicznie urządzonej przestrzeni światło odgrywa bardzo ważną rolę. Nic więc dziwnego, że dostępne współcześnie rozwiązania są ukierunkowane na maksymalny dostęp do światła dziennego. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się szklane systemy wydzielające przestrzeń konferencyjną. Jeżeli wybierzemy rozwiązania wysokiej jakości, nie tylko umożliwimy dotarcie światła dziennego do sali, ale będziemy mogli w pełni otwierać salę konferencyjną na inne pomieszczenia. Takie całkowite rozkładanie przeszklenia okaże się przydatne zwłaszcza w tych biurach, które organizują spotkania dla osób z zewnątrz lub po prostu liczba osób uczestniczących w konferencjach może się znacznie różnić.

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem są szklane ściany z możliwością przyciemniania. Dzięki zastosowaniu takiego przeszklenia możemy w zależności od potrzeb sterować zaciemnieniem szyb.

Oświetlenie sztuczne

Oświetlenie sztuczne powinno natomiast uwzględniać różne poziomy intensywności, tak aby niezależnie od stopnia nasłonecznienia można było regulować oświetlenie sali, a tym samym zapewniać dobrą widoczność obrazu.

set-top-boxes-828550_1280

Urządzenia i systemy multimedialne

Wraz z upływem czasu coraz większą uwagę przywiązujemy do najnowszych technologii. Wprowadzenie zaawansowanych rozwiązań do sal konferencyjnych pozwoli nie tylko przeprowadzać efektywne spotkania czy wideokonferencje, ale także zarządzać zajętością sal. Taki udogodnienie usprawni rezerwację i organizowanie spotkań.

Systemy rezerwacji sal, które składają się z odpowiedniego oprogramowania i sprzętu, umożliwiają zdalne zaplanowanie spotkania bez ryzyka nałożenia się terminów w poszczególnych pomieszczeniach.

Interaktywne technologie wspierają także sam przebieg spotkań biznesowych. Rozwiązania konferencyjne pozwalają szybko i skutecznie brać udział w spotkaniach, komunikować się z innymi czy udostępniać informacje. Dobry system wideokonferencyjny wspiera prezentacje, łączy nas ze światem i przede wszystkim nie przykuwa zbędnej uwagi. Wszystko działa sprawnie, dzięki czemu możemy zapomnieć o istnieniu sprzętu i przejść do meritum.

Multimedialne flipcharty, systemy bezprzewodowej prezentacji treści, wielkoformatowe monitory z systemami wideokonferencyjnymi przyczyniają się do zmiany sposobów interakcji w środowisku pracy. Dzięki takim rozwiązaniom pracownicy są jednym zespołem, niezależnie od tego, czy uczestniczą w spotkaniach fizycznie, czy zdalnie.

Kluczem do sukcesu jest właściwie dobrany tor projekcji, który zagwarantuje odpowiedni kontrast wyświetlanej treści. Jasny, pozbawiony odblasków obraz o przekątnej do 500 cali pozwoli przedstawiać prezentację widoczną z każdego miejsca w pomieszczeniu. Co ważne, nowoczesne projektory umożliwiają powiększenie rozmiaru obrazu bez utraty jego części.

roundtable-828546_1280

Funkcjonalne wyposażenie: stół i krzesła w roli głównej

Oprócz zastosowania nowoczesnych technologii i wysokiej klasy urządzeń multimedialnych, istotnym aspektem aranżacji sal konferencyjnych jest staranny dobór mebli. W przypadku takich pomieszczeń najważniejszą rolę odgrywają wygodne krzesła oraz duże stoły o odpowiednio dopasowanej do krzeseł wysokości. Oprócz funkcjonalności, warto również zwrócić uwagę na niebanalne wzornictwo, dzięki któremu aranżacja wnętrza stanie się wizytówką firmy.

Indywidualne podejście

Chociaż nie każdy zdaje może zdawać sobie z tego sprawę, przy aranżacji sal konferencyjnych liczy się tak naprawdę każdy detal. Dopiero po dokładnym przeanalizowaniu takich parametrów jak: wielkość i wysokość pomieszczenia, ilość uczestników czy charakter przeprowadzanych spotkań, możemy dopasować rozwiązania idealnie do potrzeb konkretnej sali.