2017.06 Łużycka Plus_a

Firma Synexus specjalizująca się w usługach z zakresu badań klinicznych wynajęła 968 m2 w biurowcu Łużycka Plus. Umowa została podpisana na 10 lat, a najemca rozpocznie działalność w lokalu na początku września tego roku. Dzięki transakcji proces komercjalizacji budynku Łużycka Plus został sfinalizowany.

Wynajęliśmy ostatnią wolną powierzchnię w biurowcu Łużycka Plus. Do lokalu usytuowanego na parterze budynku na początku września tego roku wprowadzi się firma Synexus. Zapisany w umowie okres najmuj lokalu o powierzchni 968 m2 wynosi 10 lat. Marka Synexus to międzynarodowy dostawca usług z obszaru badań klinicznych, w Polsce działa obecnie 6 oddziałów firmy.

Rozpoczęcie współpracy z Synexusem oznacza, że biurowiec jest w 100 proc. skomercjalizowany. Warto podkreślić, że profil najemców naszego budynku jest zróżnicowany. Prowadzą w nim działalność zarówno firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu o profilu technologicznym czy finansowym, działa tu również przedszkole, punkt gastronomiczny, a w ramach ostatniej podpisanej umowy otwarta zostanie placówka medyczna.

Dla przypomnienia: Łużycka Plus to ukończony w 2014 r. biurowiec klasy A o powierzchni użytkowej przeszło 10 tys. m2 i ok. 6 tys. m2 powierzchni biurowej, powstały według założeń zrównoważonego budownictwa zgodnie z certyfikacją ekologiczną BREEAM. Jest to także pierwszy w Polsce biurowiec z certyfikatem „Obiekt bez barier”, a więc w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Wśród najemców prowadzących działalność w tym biurowcu znajdują się m.in. DNV GL, Young Digital Planet, Wartsila Baltic Design Centre i Nordea Bank AB

Allcon Investment z kompletem najemców w swoich obiektach

Zamknięta komercjalizacja budynku Łużycka Plus oznacza, że zgromadziliśmy komplet najemców we wszystkich obiektach biurowych znajdujących się w portfelu spółki. Do końca sierpnia zostaną bowiem przekazane najemcom ostatnie wolne lokale w kompleksie Łużycka Office Park (informowaliśmy o tym TUTAJ), ukończonym w 2010 roku zespole biurowców klasy A o łącznie 42,5 tys. m2 powierzchni użytkowej i 22,5 tys. m2 biurowej. W gronie prowadzących tu działalność firm znajdują się m.in. Nordea Bank AB., Geoban, Sony Pictures, WNS Global Services, Ulstein, V.Ships Poland czy Salt Ship Design Poland.