3_Allcon@Park

ALLCON@park został sprzedany Intelowi pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku

Miniony rok upłynął nam pod znakiem sprzedaży nieruchomości i intensywnej komercjalizacji posiadanej powierzchni biurowej. W efekcie przeprowadziliśmy jedną z największych na polskim rynku biurowym transakcji – sprzedaż Intel Technology Poland kompleksu ALLCON@park, a posiadane obecnie przez nas biurowce są niemal całkowicie skomercjalizowane.

W podsumowaniu minionych 12 miesięcy należy zacząć od przypomnienia wydarzenia z początku roku. A konkretnie od przywołania finalizacji sprzedaży firmie Intel Technology Poland gdańskiego kompleksu biurowego ALLCON@park. Transakcja została potwierdzona umową pod koniec pierwszego kwartału i objęła zakup przez Intel pięciu budynków o powierzchni użytkowej ok. 27 tys. m2 i terenu o powierzchni ponad 72 tys. m2. Firma prowadzi w tym miejscu działalność od 1999 roku, w kupionych obiektach znajduje się jedno z jej największych i najważniejszych centrów R&D. Sprzedane biurowce powstawały w formule built-to-suit, dzięki czemu wpisują się w niestandardowe i wysokie wymagania technologiczne, stosowane przez Intel na całym świecie.

Kompleks Łużycka Office Park i Łużycka Plus z lotu ptaka. Te biurowce udekorowaliśmy dziełami sztuki

Nasze biurowce są już niemal w pełni skomercjalizowane

Z kolei drugi, trzeci i czwarty kwartał były dla Allcon Investment czasem komercjalizacji powierzchni biurowej w kompleksie Łużycka Office Park i budynku Łużycka Plus. Dzięki podpisanym w tym czasie umowom odsetek pustostanów w obiektach naszej spółki na początku 2017 roku wynosi niespełna 1%. Do najważniejszych transakcji najmu zawartych w zeszłym roku należą przedłużenia umów z WNS Global Services oraz Salt Ship Design Poland – obaj najemcy zdecydowali się na powiększenie swoich biur w Łużycka Office Park. Z kolei skandynawskie firmy DNV GL, Wartsila Baltic Design Centre oraz Nordea Bank AB zdecydowały się na otwarcie nowych biur w biurowcu Łużycka Plus. Ostatni z wymienionych najemców rozpocznie tu działalność w lutym.

Warto także przypomnieć, że koniec roku przyniósł nam dobrą pozycję w corocznym badaniu przeprowadzanym przez Millward Brown na potrzeby Eurobuild Awards. Kompleks Łużycka Office Park otrzymał do respondentów, którymi byli sami najemcy, najlepsze oceny spośród trójmiejskich obiektów biurowych i jako jedyny z regionu znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Został sklasyfikowany na czwartym miejscu w Polsce.