Powitanie Nowego Roku od wieków wiąże się ze świętowaniem. Czy ta tradycja jest żywa w organizacjach? Grudniowe eventy kojarzą się przede wszystkim ze wspólną wigilią. Tymczasem nowy rok można również celebrować w firmowym gronie. W jaki sposób? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów.

Zwyczaj hucznego obchodzenia Sylwestra cieszy się tak dużą popularnością, że wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia Nowego Roku bez dobrej zabawy. Początek roku od wieków uznawany jest za ważny i wyjątkowy moment. Tradycja świętowania tej okazji znana była już w starożytności. Choć przez długi czas w różnych częściach świata przypadała na inne daty, już w 46 roku przed naszą erą ustalono ją na 1 stycznia.

Przełom grudnia i stycznia to zazwyczaj bardzo pracowity okres w organizacjach, podczas którego skupiamy się na podsumowaniu mijającego roku i planowaniu działań na ten nadchodzący. Aby umocnić zespół i okazać pracownikom wdzięczność za ich wkład w rozwój firmy warto wygospodarować w tym okresie czas na świętowanie. Jak celebrować początek Nowego Roku w firmowym gronie?

Noworoczna kolacja

Grudniowe eventy kojarzą się zazwyczaj z firmową wigilią i nawiązują najczęściej do obchodzonych w tym okresie świąt. Ale działań, które zbliżają do siebie pracowników i scalają zespół nigdy za wiele! A przełom grudnia i stycznia to idealny moment na organizację noworocznej kolacji integracyjnej.

Mniej formalne spotkanie w miłej atmosferze to zawsze dobry sposób na zintegrowanie zespołu i dobra okazja do odbycia swobodnych rozmów z pracownikami. Podczas takiego wieczoru warto podziękować członkom zespołu za ich pracę, podsumować zeszłoroczne działania i przedstawić plany na nadchodzące miesiące. Takie podejście do tematu z pewnością zostanie odebrane przez pracowników cieplej niż kolejne spotkanie w sali konferencyjnej i może przynieść dodatkowe pozytywne skutki w postaci zacieśnienia więzi pomiędzy pracownikami i umocnienia pozytywnych odczuć związanych z pracą.

Wspólne wyjście integracyjne

Weekendowe wyjazdy czy krótkie wyjścia integracyjne to zawsze dobry pomysł na wzmocnienie więzi w zespole i budowanie pozytywnego wizerunku miejsca pracy. Pracodawcy często korzystają z możliwości organizacji tego typu wydarzeń, zarówno na własną rękę, jak i z pomocą firm specjalizujących się w takiej działalności. Dlaczego zatem nie wykorzystać przełomu grudnia i stycznia jako okazji do świętowania rozpoczynającego się roku?

Możliwości jest wiele! Wspólne wyjście na kręgle, karaoke czy gra terenowa? A może specjalne warsztaty, podczas których pracownicy podczas dobrej zabawy będą mogli doskonalić umiejętność współpracy? Z pewnością pracownicy chętnie wezmą udział w takim wydarzeniu.

Boxy prezentowe z dostawą do domu

Trwająca pandemia może znacząco utrudniać świętowanie Nowego Roku. Wiele firm całkowicie zrezygnowało z pracy w biurze, a pracownicy czasami bywają rozsiani po całej Polsce. Nawet w takiej sytuacji warto symbolicznie świętować tę wyjątkową datę razem z pracownikami.

Dobrym pomysłem może okazać się wysłanie zatrudnionym boxów prezentowych z dostawą do domu. Kalendarz na nowy rok, słodki upominek lub gadżet kojarzący się z firmą mogą wzbudzić uśmiech na twarzach zaskoczonych pracowników.

Niezależnie od tego czy zespół tworzy 5 osób, czy w firmie pracuje ich 500, zawsze warto wygospodarować czas na celebrowanie wyjątkowych momentów i okazywanie pracownikom wdzięczności za ich wysiłek i wkład w rozwój organizacji. Początek roku to na to idealny moment. Sposobów na świętowanie jest tak wiele, że każdy pracodawca z pewnością znajdzie idealne rozwiązanie na powitanie Nowego Roku z pracownikami.