Dni są coraz cieplejsze, a słońce grzeje coraz mocniej. Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Już teraz warto pomyśleć o miejscach na krótsze i dłuższe wakacyjne wyjazdy. Ograniczenia, które nakłada na nas pandemia zawężają dostępne opcje, jednak razem ze slowhop.com przedstawiamy najciekawsze pomysły na alternatywny urlop w północnej Polsce bez tłumów dla każdego. 

 

Reset, reset i jeszcze raz reset

Po wielu miesiącach pracy, częstego stresu i niezbyt dobrze nastrajających informacji napływających ze świata, oderwanie się od codzienności może być strzałem w dziesiątkę. Brak Internetu, telefon poza zasięgiem wzroku i błogi spokój – tego możecie się spodziewać wybierając się na pobliskie Kaszuby do 4rest Camp. Tutaj spędzicie noc w prawdziwej jurcie z dużym wygodnym łóżkiem w centralnej części. Będziecie wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo i wsłuchiwać w odgłosy natury. Za to w ciągu dnia możecie wylegiwać się na słońcu, pływać w jeziorze, spacerować albo wybrać długą przejażdżkę rowerową po pięknej okolicy. Możliwości jest tak wiele, że  z pewnością zapomnicie o leżącym w kącie, rozładowanym już telefonie. 

Źródło: https://slowhop.com/pl/miejsca/4rest-camp.html

Jeżeli szukacie odpoczynku blisko natury, jednak w nieco bardziej luksusowych warunkach, Stodoła 7 to miejsce dla Was. Na pięknym Kociewiu, między dwoma jeziorami, daleko od uczęszczanych przez turystów miejsc znajdziecie miejsce na pełen reset. Świeże powietrze, przestrzeń, przyroda, elegancko urządzone pokoje, a do tego biblioteka i basen z kominkiem. Brzmi jak lista z atrybutami idealnego miejsca na odpoczynek, prawda?

Źródło: https://slowhop.com/pl/miejsca/stodola-7-azyl-dla-osob-doroslych.html

A może morze? Ale tym razem inaczej

Zmęczeni wszędobylskim tłumem, stoiskami z balonami z helem, przeciskaniem się pomiędzy parawanami? Na szczęście są jeszcze punkty nad polskim morzem, gdzie doświadczycie tylko szerokich plaż, szumu fal i krzyków mew. Poszukując miejsca na nadmorski wypad warto skupić się na nieco mniej popularnych rejonach. Pomiędzy Dębkami a Łebą znajdziecie małe Lubiatowo, a w nim Domki Szumilas. Drewniane, oryginalnie wykończone, otoczone zielenią i położone około kilometr od plaży. Ale Kaszuby to nie tylko woda i piach. Jeżeli znudzi wam się wylegiwanie na plaży, dookoła znajdziecie piękne lasy pełne ścieżek do przejażdżek rowerowych, spacerów czy odpoczynku w cieniu drzew.

Źródło: https://slowhop.com/pl/miejsca/domki-szumilas.html

Między Białogórą a Łebą znajdziecie natomiast piękne Jackowo, gdzie spędzicie czas na łonie natury, w otoczeniu pięknej przyrody i zwierząt w prawdziwym Folwarku. W tym gospodarstwie agroturystycznym doświadczycie wszystkiego, czego oczekuje się od takich miejsc: popatrzycie na las popijając poranną kawę, zjecie domowe ciasto, poleżycie na trawie i pojeździcie konno. Od najbliższej spokojnej plaży dzieli was tylko 5 km.

Źródło: https://slowhop.com/pl/miejsca/folwark-jackowo.html

Odpoczynek? Tylko aktywnie!

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie odpoczynku bez aktywności mamy dwie propozycje: Chatkę pod Sosnami na Kaszubach oraz Utasiówkę na Mazurach. Możliwości na wykorzystanie wolnego czasu aktywnie w tych miejscach jest wiele. Lasy i jeziora w najbliższym sąsiedztwie pozwolą na zorganizowanie długich pieszych wędrówek, spływów kajakowych czy treningów rowerowych po urozmaiconych trasach. Po takim dniu, pozytywnie zmęczeni odpoczniecie na tarasie, posłuchacie śpiewu ptaków, szumu liści i naładujecie baterie na kolejne przygody.

Kaszuby i Mazury to idealne wakacyjne kierunki dla wszystkich, którzy do relaksu potrzebują czystego powietrza, zieleni i ruchu. Zabierzcie ze sobą rowery, stroje do pływania, wygodne buty i wykorzystajcie wolny czas maksymalnie.

Źródło: https://slowhop.com/pl/miejsca/utasiowka.html  https://slowhop.com/pl/miejsca/chatka-pod-sosnami.html

A dokąd z dziećmi?

Rodzinne wyjazdy muszą być ciekawe. W końcu nikt nie lubi nudy, a szczególnie pełne energii dzieci. W miejscach, które przedstawimy pomysłów na najlepsze wykorzystanie czasu jest tak wiele, że ani razu nie usłyszycie zdania „nudzę się”. 

Lecą Żurawie na pojezierzu drawskim to idealny kierunek dla rodzin spragnionych czasu jak najdalej od miejskiego zgiełku. Siedlisko znajduje się w strefie naturalnej ciszy. Dzieci znajdą tu dużo bezpiecznej, zielonej przestrzeni do biegania i pełen atrakcji plac zabaw zaaranżowany w dawnej stodole. Na rodziców czekają na miejscu leżaki w pięknym ogrodzie, a w okolicy jeziora, piękne trasy na długie spacery i restauracje z pysznym jedzeniem.

Źródło: https://slowhop.com/pl/miejsca/siedlisko-leca-zurawie.html

Ciche Wody na Mazurach to kolejne miejsce, w którym dzieci nie zaznają nudy. Ceglany wiejski domek i prawdziwe gospodarstwo pełne zwierząt i wyjątkowych atrakcji. Zobaczycie tu jak wygląda życie na wsi, obudzi was pianie koguta i przytulicie owce. Podczas pobytu, razem z dziećmi będziecie mogli skorzystać z warsztatów tematycznych związanych z gospodarstwem.  


Źródło: https://slowhop.com/pl/miejsca/ciche-wody.html

Wykorzystaj maksymalnie swój wolny czas. Kilka dni za miastem, długi weekend czy pełnoprawny urlop? Ciekawych i wyjątkowych miejsc na spędzenie wolnego czasu jest tak wiele, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.