Dzięki aktywnym formom wypoczynku możemy nie tylko się zrelaksować, ale i popracować nad kondycją. Lato jest idealną porą na testowanie różnych form aktywności fizycznej. Postanowiliśmy sprawdzić, z jakich propozycji możemy skorzystać w Trójmieście i okolicach.

Spacery i bieganie to nie jedyne sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ciekawymi propozycjami mogą okazać się także: lekcje tańca, sporty wodne, minigolf, wycieczki rowerowe czy spływy kajakowe.

1.   Taniec

Taniec towarzyski, cha-cha, salsa czy bachata – możliwości przetestowania i dopracowania swoich umiejętności tanecznych jest wiele. Dzięki temu, każdy, niezależnie od upodobań, może znaleźć coś dla siebie. Nawet godzinny trening poprawia samopoczucie i kondycję, a w dodatku może okazać się mniej wymagający niż zajęcia siłowe.

Aktualnie, trójmiejskie szkoły tańca oferują zarówno zajęcia online, jak i w swoich siedzibach.

2. Kurs nurkowania

Jedną z propozycji wodnych aktywności sportowych jest kurs nurkowania. Wśród obiektów oferujących tego rodzaju zajęcia jest m.in. Gdynia Dive, która szkoli uczestników w gdyńskim hotelu Mercure. W swojej ofercie posiada kursy nurkowe dla dzieci i dorosłych na różnych poziomach – od podstaw do instruktora.

3. Żeglarstwo, windsurfing i kitesurfing

Zatoka Gdańska i Morze Bałtyckie stwarzają idealne warunki do żeglowania i uprawiania windsurfingu lub kitesurfingu. Kursy i indywidualne szkolenia możemy zrealizować m.in. w Sopockim Klubie Żeglarstwa, Szkole Windsurfingu w Sopocie, Surf to fly, Surf Szkole w Jastarni czy Fun Sport w Juracie.

4. Minigolf

Minigolf to ciekawy sposób na aktywne spędzenie czasu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pole do minigolfa znajdziemy m.in. w Sopocie przy ul. Hestii w pasie nadmorskim, w kaszubskich Ostrzycach w Centrum Rekreacji u Stolema, w Rekowie Górnym – w czterogwiazdkowym hotelu Wieniawa. Natomiast największe pole w Polsce znajduje się w Łeba Parku. Zajmuje łącznie powierzchnię 10 tys. m kw.

5. Wycieczki rowerowe

Liczne ścieżki rowerowe i otoczenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zachęcają do dłuższych i krótszych wycieczek na dwóch kołach. W zależności od kondycji i możliwości czasowych, możemy wybrać jedną z wielu tras, która nie tylko pozwoli poprawić formę, ale także cieszyć się urokami okolicy.

6. Spływy kajakowe

Spływy kajakowe są ciekawą opcją dla tych, którzy wolny czas lubią spędzać bardzo aktywnie. W pobliżu Trójmiasta jest co najmniej kilka rzek na kilkugodzinny, a nawet kilkudniowy wypad. Trasę spływu trzeba dopasować do wieku i stopnia zaawansowania kajakarzy.

Większość firm – po umówieniu terminu i miejsca – dostarcza określoną ilość kajaków. W dniu zakończenia spływu odbiera kajaki, a kierowcom, którzy pozostawili swoje auta w początkowym punkcie spływu, zapewnia transport powrotny.

Już pół godziny aktywności fizycznej dziennie korzystnie wpływa na zdrowia człowieka i przedłuża życie. Warto wykorzystać słoneczne dni, by zadbać o kondycję i dobre samopoczucie.