pexels-photo-688017

Kilka tygodni temu informowaliśmy o świątecznej akcji w ramach, której zbieraliśmy prezenty i najpotrzebniejsze rzeczy dla dzieci z gdyńskiego hospicjum.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zbiórka przerosła nasze oczekiwania. Dzięki dobrym sercom wielu „Mikołajów” udało się zebrać kilkanaście pudełek lego, puzzli oraz dużą ilość pościeli, prześcieradeł i ciuszków. Sporo osób zdecydowało się również wesprzeć naszą akcję finansowo, co pozwoliło dodatkowo zakupić kilka najpotrzebniejszych rzeczy dla hospicjum. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

 

FB_IMG_1512378076541

 

W grupie tkwi siła

Jak przyznaje Alicja Horała, inicjatorka akcji, która wspiera hospicjum od 6 lat, o bieżących potrzebach placówki dowiedziała się z Facebook’a. Od razu wpadła na pomysł zbiórki darów wśród swoich kolegów z pracy.

– Pomysł narodził się spontanicznie. Najważniejsze jest aby chociaż w maleńki sposób umilić przedświąteczny czas chorym dzieciom, a sama nie zdziałałabym wiele. W grupie tkwi siła, dlatego bez namysłu rozesłałam maila do pracowników Allconu, a następnie najemców Łużycka Office Park – mówi Alicja Horała.

 

Hospicjum potrzebuje systematycznego wsparcia

Hospicjum w dużej mierze funkcjonuje dzięki darczyńcom. Świąteczna zbiórka pozwoliła spełnić prezentowe marzenia dzieci, ale bieżących potrzeb jest bardzo dużo. Dlatego Alicja Horała planuje przeprowadzić podobne akcje z okazji Świąt Wielkanocnych oraz Dnia Dziecka.

Zbiórka wśród kolegów z firmy to nic wielkiego. Ogromny szacunek i podziękowania należą się wszystkim osobom i wolontariuszom blisko związanym z hospicjum a osób takich jest naprawdę wiele. – podsumowuje Alicja Horała.