Zostaliśmy wyróżnieni za swój biurowiec Łużycka Plus w prestiżowym konkursie 2015 European Property Awards. Znaleźliśmy się w gronie laureatów po raz drugi w ostatnich czterech latach.

Biurowiec Łużycka Plus jako jedna z trzech polskich inwestycji został zaliczony do grona krajowych laureatów w kategorii „Office Development” na europejskim etapie konkursu The International Property Awards. Blisko 70-osobowe, międzynarodowe jury oceniało budynki m.in. na podstawie ich lokalizacji, architektury, zastosowania ekologicznych rozwiązań oraz stwarzanego komfortu pracy. Nasz obecny sukces może być jednak jeszcze większy. Podczas uroczystej gali w Londynie (22 września 2015 r.) ogłoszone zostaną dokładne oceny każdego z nagrodzonych – od rekomendacji organizatora do najwyższej noty: 5 gwiazdek – dzięki czemu wyłonieni zostaną deweloperzy, którzy będą reprezentowali Europę w walce o tytuł „World’s Best Office Development”.

Nagrodzony obiekt Łużycka Plus to pod wieloma względami kontynuacja naszego nieco wcześniej wybudowanego kompleksu biurowego Łużycka Office Park, za który w 2012 r. również otrzymaliśmy nagrodę European Property Awards zdobywając tytuł wysoce rekomendowanego projektu biurowego w Polsce. Kolejny wybór do grona zwycięzców konkursu po zaledwie kilku latach to dla nas potwierdzenie, że podjęliśmy dobrą decyzję, aby wsłuchiwać się w głos naszych najemców i być do ich pełnej dyspozycji także już po podpisaniu umowy najmu. Dzięki temu tworzymy rozwiązania biurowe faktycznie wpisujące się w potrzeby firm i ich pracowników – atrakcyjne architektonicznie, ekologiczne i funkcjonalne.

Łużycka Plus, to oddany do użytku w 2014 r., zlokalizowany w Gdyni przy ul. Łużyckiej biurowiec klasy A o powierzchni użytkowej przeszło 10 tys. m2 i ok. 6 tys. m2 powierzchni biurowej, powstały według założeń zrównoważonego budownictwa zgodnie z certyfikacją ekologiczną BREEAM. W budynku zastosowaliśmy szereg nowoczesnych rozwiązań, m.in. fasady kurtynowe pozwalające optymalizować doświetlenie wnętrza, jest to także pierwszy w Polsce biurowiec z certyfikatem „Obiekt bez barier”, czyli w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.