Łużycka Office Park otrzymała certyfikaty BREEAM In-Use przyznawane istniejącym budynkom. To kolejne potwierdzenie jakości naszego kompleksu biurowego.

Łużycka Office Park otrzymała certyfikaty BREEAM In-Use na poziomie „Very Good”, który definiuje standard praktyk w zakresie wydajności zasobów i zarządzania budynkami. Warto podkreślić, że certyfikaty ”In-Use” dotyczą użytkowanych budynków, a zatem oceny rozwiązań wdrożonych do funkcjonowania.

– Otrzymanie certyfikatów BREEAM In-Use to kolejny dowód, że bardzo dobrze rozumiemy, czym jest nowoczesne budownictwo biurowe i jak dopasować ofertę najmu do dzisiejszych potrzeb najemców. Warto przypomnieć, że Łużycka Office Park zainaugurowała tak dynamiczny w ostatnich latach proces powstawania wysokiej jakości kompleksów biurowych w Trójmieście. Przyznany po 10 latach od ukończenia budowy certyfikat to dowód, że park biurowy wyprzedził swoje czasy. Pomimo upływu czasu wciąż oferujemy konkurencyjną powierzchnię najmu, którą doceniają polscy i zagraniczni inwestorzy – mówi  Halina Gniadecka z SGPM Property Management, właściciela kompleksu Łużycka Office Park.

Wydajność zasobów była oceniana pod względem zużycia środowiska i ekologii, środków transportu czy energii. Zarządzanie budynkiem było oceniane pod względem ekologii i zużycia środowiska, wody i energii, a także jakości zarządzania.

Sukcesy Łużycka Office Park i Łużycka Plus

Certyfikaty to nie jedyne potwierdzenie jakości biurowców SGPM Property Management – Łużyckiej Office Park i Łużyckiej Plus, która również jest w procesie oceny zgodnej z wymogami BREEAM In-Use. W przeszłości budynki otrzymywały ogólnopolskie i międzynarodowe nagrody.

Łużycka Office Park to kompleks nagradzany w Eurobuild Awards, corocznym plebiscycie na najlepsze firmy i obiekty związane z branżą nieruchomości komercyjnych. W 2014 roku Park otrzymał tytuł Biurowca Roku, a dwa lata później zdobył najwyższą notę spośród biorących udział w badaniu biurowców z Trójmiasta. W skali kraju gdyński obiekt został wówczas sklasyfikowany na wysokim 4. miejscu i jako jedyny z regionu Pomorza zajął miejsce w czołowej dziesiątce zestawienia.

Z kolei biurowiec Łużycka Plus w 2015 roku znalazł się w gronie zwycięzców European Property Awards. Obiekt, jako jedna z trzech polskich inwestycji, został wtedy zaliczony do grona krajowych laureatów w kategorii „Office Development” na europejskim etapie konkursu The International Property Awards.