27 marca 2021 roku odbędzie się już 14. „Godzina dla Ziemi” organizowana przez WWF. Tematem polskiej edycji globalnej akcji jest ochrona Morza Bałtyckiego. Do wydarzenia dołączają biurowce kompleksu Łużycka Office Park oraz Łużycka Plus – w budynkach na godzinę zgaśnie oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne.

„Godzina dla Ziemi” to coroczna, globalna akcja. Ma inspirować do walki o ochronę Ziemi. Bierze w niej udział ok. 180 państw z siedmiu kontynentów. Tegoroczna polska edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem #GodzinaDlaBałtyku. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie WWF.

Brak zrównoważonego rybołówstwa, martwe strefy, zagubione lub porzucone sieci i inne narzędzia połowowe wciąż dryfujące w morzu, źle funkcjonujące morskie obszary chronione to jedne z największych problemów, z jakimi zmaga się Morze Bałtyckie. Zanieczyszczenie wód, prowadzenie intensywnego rolnictwa oraz lata nadmiernych połowów sprawiają, że stan Morza Bałtyckiego stale się pogarsza, a zwierzęta i rośliny walczą o przetrwanie.

Presja, którą wywiera człowiek na morze, w niedalekiej przyszłości może doprowadzić do nieodwracalnych zmian. Dramatycznej sytuacji miały zapobiegać m.in. działania wynikające z prawa Unii Europejskiej. Niestety cel Polski dotyczący stanu środowiska Bałtyku do roku 2020 nie został osiągnięty, a sytuacja nieustannie się pogarsza.

https://www.youtube.com/watch?v=nZoZTzOdGpQ

W ramach akcji 27 marca 2021 roku o 20:30 zgaśnie oświetlenie zewnętrze i wewnętrzne budynków Łużycka Office Park i Łużycka Plus.

Jak dołączyć do akcji?

Osoby, które chciałyby przyłączyć się do wydarzenia Godzina dla Ziemi 2021 powinny w sobotę, 27 marca zgasić światła dokładnie o 20:30. WWF przygotowało także petycję do premiera RP, która przedstawia problemy Morza Bałtyckiego, proponuje rozwiązania i apeluje o natychmiastowe wdrożenie regulacji, które pomogą lepiej chronić morze. Można ją podpisywać na stronie: godzinadlaziemi.pl. Zapraszamy do włączenia się w akcję #godzinadlabałtyku, oznaczenie @wwfpolska oraz podpisanie petycji w sprawie ochrony ekosystemu Morza Bałtyckiego.