Lato w mieście nie musi być nudne. Możemy się o tym przekonać, sprawdzając kalendarz wydarzeń w Gdyni, Sopocie czy Gdańsku. Dla tych, którzy najbliższe tygodnie spędzą w mieście, przygotowaliśmy przegląd najciekawszych atrakcji.

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych wydarzeń w Trójmieście, na które warto wybrać się tego lata.

Jarmark św. Dominika w innym wydaniu

Niewątpliwie jedną z największych wśród letnich atrakcji jest Jarmark św. Dominika. Tegoroczna edycja wydarzenia ze względów epidemiologicznych odbywa się w zmienionej formie – m.in. zmniejszono liczbę stoisk, które znajdą się na 21 ulicach Starego i Głównego Miasta w Gdańsku i zostaną ustawione wyłącznie po jednej stronie ulicy. Jarmark św. Dominika potrwa w tym roku do 16 sierpnia.

ERGO #wPlenerze

Miejską ofertę uatrakcyjnia także gdańsko-sopocka hala Ergo Arena, która zaprasza na tereny zielone wokół obiektu, koncerty i do strefy relaksu. Przy okazji można się skusić na przekąski i napoje z Classic Restaurant.

Co ważne, przestrzeń ERGO #wPlenerze działa w wakacyjne weekendy. W piątki wstęp bezpłatny, w soboty i niedziele bilety w cenie 10 zł można nabyć online i przy wejściu do strefy.

Koncerty są wyświetlane na ekranie zewnętrznym LED HD, który znajduje się na elewacji hali. Do dyspozycji widzów pozostają leżaki. Chętni mogą przynieść własne krzesełka lub koce.

Szczegółowy repertuar ERGO #wPlenerze:

Piątek (31.07) – wstęp wolny

godz. 20:30  Stromae Racine Carrée Live

Sobota (01.08) – wstęp 10 złotych

godz. 20:30 Justin Timberlake  FutureSex/LoveShow – Live From Madison Square Garden

Niedziela (02.08) – wstęp 10 złotych

godz. 20:00 Foo Fighters Live At Wembly Stadium

Muzyczne Lato w Starym Maneżu

W tym sezonie odbędzie się też piąta edycja Muzycznego Lata w Starym Maneżu. W piątek 31 lipca odbędzie się koncert zespołu Rebel Duo. Tworzący go Piotr Łuba (wokal) i Krzysztof Stachura (gitara), wykonają covery największych hitów rockowych i popowych w wersji akustycznej.

7 sierpnia zagrają natomiast Klemensiewicz / Kisiel, czyli duet stworzony w 2015 roku z inicjatywy Jakuba Klemensiewicza, który gra autorską muzykę opartą na kolektywnej improwizacji. Co ciekawe, muzycy, którzy udzielają się w wielu trójmiejskich projektach muzycznych oraz są laureatami konkursów jazzowych, w tym m.in. finalistami konkursu Jazz Juniors’19.

14 sierpnia wystąpi VHS, który reprezentuje szeroko pojętą scenę alternatywną i balansuje na pograniczu wielu gatunków. Zespół zwyciężył w IV edycji Festiwalu Supportów, gdzie pokonali ponad 400 zespołów z całej Polski i wygrali kontrakt sponsorski na nagranie debiutanckiej płyty.

Miłośnicy funku powinni odwiedzić Stary Maneż 21 sierpnia, gdzie organizatorzy zaplanowali kolejną „Fazę na Funk” z DJ-em Mix a Lot. Ostatnie wydarzenie z tego cyklu odbędzie się 28 sierpnia. Na scenie wystąpi Islet, czyli Izabela Laskowska, która komponuje i pisze teksty. W Starym Maneżu zaśpiewa ulubione covery artystów, takich jak m.in.: Nick Cave, Katie Melua, Phil Collins, Coldplay czy Nina Simone.

Wszystkie wydarzenia z cyklu „Muzyczne Lato” są bezpłatne. Koncerty rozpoczynają się o godzinie 20.00.

Szczegółowy program

Wydarzenia w Operze Leśnej

Jak co roku nie brakuje też wydarzeń w sopockiej Operze Leśnej. 28 lipca możemy się wybrać na koncert Bum Bum Orkestar, już dzień później – na 10. NDI Sopot Classic, czyli koncert muzyki polskiej, a 30 lipca – na koncert Kroke. W sierpniu w Operze możemy posłuchać m.in.: Krzysztofa Zalewskiego, Sanah, Ani Dąbrowskiej, Lemona, Darii Zawiałow, Kwiatu Jabłoni, Korteza czy Uniatowskiego. 2 sierpnia odbędzie się też Sopot Stand Up Festival 2020, a na koniec miesiąca, w dniach 28-30 sierpnia – Sopot Jazz Festival 2020.

Pełny program i bilety

Joga na plaży i bulwarze w Gdyni

Lato to również odpowiednia pora na rozpoczęcie przygody z jogą. W każdą sobotę aż do końca wakacji o 8:30 na Polance Redłowskiej w Gdyni odbywają się godzinne zajęcia prowadzone przez nauczycieli z Centrum Joga i Pilates. Również w soboty, o godzinie 10.00 odbywa się sesja jogi na gdyńskim bulwarze. Zajęcia są bezpłatne.

Oferta dla dzieci i młodzieży w Gdańsku

Wśród letnich atrakcji nie brakuje też propozycji dla dzieci i młodzieży. Najlepszym przykładem jest tegoroczna oferta w Gdańsku. Niespełna 15 tys. godzin zajęć jest prowadzonych przez ponad 200 nauczycieli, którzy zapewnią opiekę i atrakcje dla ponad 1,5 tys. uczniów. Podobną pulę miejsc i zajęć przygotowały także organizacje pozarządowe.

Dzięki różnorodnej ofercie letnich wydarzeń w Trójmieście, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.