Wolontariusze z „Pomagamy” nie zwalniają tempa. Już 21 maja 2017 roku odbędzie się ich kolejna akcja charytatywna. Tym razem będzie to koncert połączony ze zbiórką funduszy. Impreza odbędzie się pod hasłem „Daj miedziaka na dzieciaka”.

Przypomnijmy (o ile w ogóle wymaga to przypomnienia!), że „Pomagamy” to nieformalny zespół wolontariuszy składający się z pracowników jednego z naszych najemców – firmy Nordea IT Polska. Jesteśmy grupą, która po prostu chce pomóc – mówili nam przed rokiem w trakcie TEGO wywiadu członkowie grupy. Do tej pory mają na koncie wiele zakończonych sukcesem akcji charytatywnych. Takich jak zbiórka włosów na peruki dla osób zmagających się z chemioterapią, gromadzenie pieniędzy i artykułów pierwszej potrzeby dla znajdujących się w trudnej sytuacji rodzin (a nawet remont mieszkania kilku z nich) czy wsparcie gdyńskiego hospicjum w zakupie pompy infuzyjnej i koncentratorów powietrza.

Kolejną akcją organizowaną przez „Pomagamy” jest koncert charytatywny „Daj miedziaka na dzieciaka”, który odbędzie się 21 maja 2017 roku w Klubie Muzycznym Ucho w Gdyni. Wystąpią zespoły Craig & Haker, Good Company i Orion. Bilety w cenie 10 zł za osobę można kupić w sekretariacie Nordea AB w Gdyni przy ul. Łużyckiej 6A, piętro II.

Zebrane podczas tego wydarzenia pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie rehabilitacji dzieci z dwóch rodzin. Jedna z nich to rodzice z trójką chorych synów (Paweł i Tomek są sparaliżowani, a Jaś cierpi na autyzm), o których pisaliśmy już w podsumowaniu świątecznej akcji wolontariuszy z naszego parku biurowego (więcej TUTAJ). W drugiej pomocy potrzebuje dwuletnia Maja, która cierpi na porażenie czterokończynowe – więcej informacji o dziewczynce i jej najbliższych można znaleźć na Facebooku pod TYM LINKIEM.

W imieniu naszym oraz organizatorów akcji zapraszamy do udziału w koncercie oraz włączenia się w pomoc potrzebującym rodzinom. Osoby, którym nie uda się dotrzeć 21 maja do Klubu Muzycznego Ucho, mogą również wesprzeć inicjatywę wolontariuszy z „Pomagamy” w sekretariacie Nordea AB.

Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. W akcję zaangażowane są również lokalne media: Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl. Organizację imprezy aktywnie wspierają też przedstawiciele trójmiejskiego świata biznesu – firmy: Sii Polska oraz AViC.