Kolejne budynki dla Intela

ALLCON@park wzbogacił się o dwa budynki. Pracownicy Intela, w całości wynajmującego gdański park biznesowy, będą mieli do dyspozycji kolejne 5 000 mkw. powierzchni użytkowej i tym samym przestrzeń dla 420 dodatkowych stanowisk pracy.

ALLCON@park jest wręcz nasycony najnowocześniejszą technologią, co wynika z oczekiwań specyficznego najemcy, jakim jest Intel. Gdańska filia to drugie (po Monachium) pod względem wielkości centrum badawczo-rozwojowe tej firmy w Europie. W oddanych właśnie do użytkowania budynkach IGK4 oraz IGK5 znajdują się jedne z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie laboratoriów kompleksu o powierzchni prawie 400 mkw. oraz komora bezechowa. Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do badań i analiz w projektach badawczych posiadających status wysokiej rangi w Intelu, który jest potentatem światowej produkcji układów scalonych i twórcą m.in. grupy mikroprocesorów wchodzących w skład większości komputerów osobistych.

Standard rozwiązań technicznych zastosowanych w ALLCON@park w żaden sposób nie odbiega od światowych trendów. W budynkach znajdują się certyfikowane systemy wentylacji i klimatyzacji, nawilżania, okablowania strukturalnego, zaawansowane systemy zasilania posiadające własną stację transformatorową z transformatorem o mocy 1600 kVA, generator o mocy 826 kVA oraz trzy baterie UPS o łącznej mocy 560 kVA.

Technologia użyta w biurowcach wynajętych przez Intel służy realizacji projektów badawczych, ale równocześnie zapewnia komfort pracy – w przypadku oddanych właśnie budynków – ponad czterysta osobowemu zespołowi fachowców. Ponadto budynek IGK5 oferuje dwu-poziomową kantynę gdzie operatorem jest Sodexo.

Kompleks biurowy ALLCON@park dostarcza prawie 900 miejsc parkingowych na wewnętrznych parkingach przy budynkach, wraz z dodatkową infrastrukturą dla rowerzystów (zamykane wiaty, natryski i szatnie w budynkach), boiskami sportowymi oraz urządzeniami outdoor fitness.

Przykładowe systemy technologiczne użyte w budynku IGK4 oraz IGK5:
– zaawansowane systemy okablowania strukturalnego oparte na certyfikowanych rozwiązaniach Systimax i Corning, dodatkowo redundantne łącza zewnętrzne,
– nowoczesne systemy zasilania: własna stacja transformatorowa z transformatorem o mocy 1600 kVA, generatorami 826 kVA. Podtrzymanie zasilania zapewniają trzy baterie UPS o łącznej mocy 560 kVA,
– system HVAC oparty na centralach Swegon (wentylacja z nawilżaniem parowym) oraz systemie klimatyzacji Daikin VRV IV,
– niezależny system klimatyzacji Laboratoriów oparty na jednostkach Daikin VRV IV oraz klimatyzacji precyzyjnej Stulz,
– pełen system BMS oraz systemy zapewniające bezpieczeństwo (KD i CCTV).