Chociaż pogoda jesienią często nie sprzyja, a my tracimy motywację do działania, nie oznacza, że musimy wyłącznie odpoczywać w domowym zaciszu. Wieczór w domku z kominkiem, weekend w SPA czy odpoczynek w samym środku Kaszubskiego Parku Krajobrazowego to tylko jedne z propozycji wyjazdowych, na które możemy się zdecydować.

Coraz krótsze i deszczowe dni, chłód i świadomość, że lato minęło nie nastrajają pozytywnie. Jednym ze sposobów na nabranie optymizmu jest wyjazd za miasto. Sprawdzamy, gdzie warto się wybrać.

Spokojny wypoczynek na Kaszubach

Niezależnie od tego, czy wolimy pobyt w SPA, czy drewnianą chatę z kominkiem, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Malownicze Chmielno lub Ostrzyce to przykłady miejscowości wartych odwiedzenia, jeśli chcemy odpocząć, podziwiając piękny krajobraz. W tych miejscowościach przeważają ośrodki wypoczynkowe, prywatne kwatery oraz domki letniskowe. Te, które mają ofertę całoroczną, najczęściej udostępniają gościom kominek. Zwolennicy SPA mogą odwiedzić hotel Wichrowe Wzgórze w Chmielnie, z którego rozpościera się widok na malownicze jezioro. Nazwa obiektu nawiązuje do położenia na wzniesieniu, co gwarantuje jeszcze lepsze widoki. Innym rozwiązaniem może być odwiedzenie nowoczesnego hotelu Kiston z basenem, kręgielnią i SPA w Sulęczynie, również na Kaszubach. W tym przypadku mamy do czynienia ze spokojną okolicą, otoczoną lasem i zielenią.

Luksus za miastem

Wielbiciele weekendowych wyjazdów do SPA powinni z pewnością sprawdzić obiekty znajdujące się w pobliżu Trójmiasta: Hanza Pałac Wellness & SPA w Rulewie w pobliżu Grudziądza, Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness czy hotel Aubrecht.

Hanza Pałac Wellness & SPA w Rulewie urzeka o każdej porze roku, chociaż to właśnie jesienią możemy podziwiać mnogość kolorów natury podczas spaceru w otaczającym obiekt parku, rozgrzać się podczas seansów w saunie czy pływać w basenie z widokiem na malowniczy park.

– Znajdujący się 80 kilometrów od Gdańska pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness, choć nie posiada strefy SPA, to oferuje zabiegi regeneracyjne. To miejsce dla miłośników klasycznego stylu i klimatu sprzed epoki. Oprócz pięknych wnętrz obiektu, na gości czekają tu cztery punkty gastronomiczne, w tym herbaciarnia.

Hotel Aubrecht znajduje się w miejscowości Przechlewo, w pobliżu jeziora Szczytno, około 140 kilometrów od Trójmiasta. Obiekt z pewnościom spodoba się miłośnikom historii, gdyż jego nazwa pochodzi od nazwiska Aubrecht – Prądzyński – rodziny, która z, osiedliła się na ziemi Człuchowskiej w 1618 roku. Wnętrze SPA zostało urządzone w rustykalnym stylu, a do dyspozycji gości pozostają także trzy rodzaje saun, jacuzzi oraz basen.

Toruń dla miłośników zwiedzania

Zwolennikom zwiedzania z pewnością przypadnie do gustu pomysł weekendowego wyjazdu do Torunia. Spacer gotycką starówką, odwiedzenie tętniących życiem do późnych godzin kawiarnianych ogródków, skosztowanie lokalnych pierników czy wizyta w muzeum Mikołaja Kopernika to jedne z możliwości, jakie daje nam Toruń. Jesienią, kiedy znacznie szybciej zapada zmrok, możemy podziwiać podświetloną panoramę Starówki z lewego brzegu Wisły .

Możliwości na weekendowy wypad za miasto jest wiele. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, możemy być pewni, że wrócimy pełni energii, a nasza motywacja do działania wzrośnie.