Jak uczcić Dzień Kobiet zamiast „kultowych” goździka i rajstop? Podajemy 5 pomysłów na prezenty, z których panie na pewno się ucieszą.

Dzień Kobiet w miejscu pracy to okazja do podziękowania paniom za ich wkład w działalność i rozwój firmy. Poza nielicznymi miejscami, gdzie dzień ten nie jest obchodzony z powodu dyskryminacji ze względu na płeć wobec mężczyzn, 8 marca to „gorąca” data, do której trzeba się przygotować.

 

Wybór upominków, sposób i miejsce ich wręczenia oraz celebrację Dnia Kobiet mężczyźni mogą rozpocząć dużo wcześniej. I słusznie, bo jest nad czym myśleć, tym bardziej że nad pomysłami na prezenty można spędzić dużo czasu. Jest jednak kilka sprawdzonych niespodzianek, które spełnią oczekiwania każdej kobiety. Dodatkowo można je dostarczyć przesyłką, jeśli firma wciąż pracuje w trybie zdalnym.

 

Jaki prezent dla kobiety?

Płeć piękna w większości ma inne zainteresowania i potrzeby niż mężczyźni. Dlatego, zanim przystąpimy do wyboru prezentu, warto pomyśleć, co się kobietom podoba i co one chciałyby dostać w dniu swojego święta. Męską perspektywę trzeba odłożyć na bok i zagłębić w subtelności kobiecej psychiki…

 

Co złego w goździku i rajstopach?

Kobiety lubią rzeczy ładne, miłe i praktyczne. Tego należy się trzymać przy wyborze prezentu. Ponieważ Dzień Kobiet w miejscu pracy rządzi się swoimi prawami, prezent nie może przekroczyć cienkiej granicy dobrego smaku. Czyli: lepiej kwiatek (niekoniecznie goździk) niż rajstopy. Nigdy razem, żeby nie narazić się na skojarzenie z PRL-em, kiedy kobiety na Dzień Kobiet dostawały upominki z przydziału i z urzędu. Do kwiatka możemy dorzucić słodki upominek. Choć tutaj też warto uważać — część pań może być na diecie. Zamiast słodyczy, do kwiatka proponujemy dodać właśnie coś, co jest ładne, miłe lub praktyczne.

 

Prezent na firmowy Dzień Kobiet

Wybór upominku nie jest trudny, jeśli uwzględnimy powyższe oczekiwania kobiet. Prezenty nie muszą być kosztowne. Ważne, żeby były.

 

5 trafionych prezentów na firmowy Dzień Kobiet:

 

  • Voucher do SPA lub na badania profilaktyczne

Masaż, zabieg pielęgnacyjny na twarz lub ciało, całodniowe korzystanie z basenów i saun — mało która kobieta się temu oprze. Taki voucher do SPA to najlepsza inwestycja w samopoczucie. Część pań wolałaby jednak zadbać o swoje zdrowie od innej strony — medycznej. Badania profilaktyczne, takie jak cytologia, mammografia czy USG piersi, ginekologiczne i tarczycy — jeśli ich wyniki będą dobre, mogą zadziałać równie uspokajająco, jak dobry masaż. W przypadku kiepskich wyników szybkie podjęcie leczenia ratuje zdrowie, a czasem nawet życie.

Ważną zaletą voucheru jest to, że obdarowana nim osoba sama może wybrać odpowiednią usługę, a kupon wykorzystać w ciągu co najmniej kilku miesięcy.

 

  • Karta podarunkowa

Karta podarunkowa to właściwie bon do wykorzystania w wybranej sieci sklepów lub salonów usługowych. Tutaj proponujemy trzymać się tematyki ciała i relaksu i na miejsce odbioru prezentu wybrać drogerię lub perfumerię. Kobiety lubią perfumy i wszelkie produkty pielęgnacyjne i upiększające ciało. Pozostawienie im wyboru w tym zakresie jest doskonałym pomysłem na idealny prezent.

 

  • Zestaw herbat

Aromatyczna i wysokiej jakości herbata przywodzi na myśl chwile relaksującej i działającej na zmysły przerwy. Zmysły są tu kluczowe, dlatego warto postawić na herbaty z dodatkami o szczególnym zapachu i smaku. Jeśli czarna to Earl Grey. Zielona — niekoniecznie klasyczna, tylko jaśminowa, Sencha lub Matcha. Świetnie sprawdzi się też herbata biała, bo jest jeszcze mało popularna w naszym kraju. Także wszelkie herbaty wzbogacone o egzotyczne owoce i przyprawy korzenne będą prezentem, który z pewnością zostanie z przyjemnością skonsumowany. Poza tym herbata ma wiele zalet zdrowotnych, spowalnia procesy starzenia i zwiększa koncentrację. Idealna na przerwę w pracy!

 

  • Warsztaty hobbystyczne

Kurs makijażu, jogi twarzy, warsztaty ze stylistką — wszystko, na co kobiety albo nie mają czasu, albo środków. Zorganizowanie paniom grupowych warsztatów to wiele korzyści. Kobiety chętnie poznają praktyczne sposoby na poprawę samopoczucia i wyglądu. Nowe, mało znane metody, takie jak anty-aging jogi twarzy tylko wzmocnią ciekawość i chęć uczestniczenia w warsztatach. Szczególnie gdy na graficznym zaproszeniu będą pokazane efekty, jakich można spodziewać się po ukończeniu kursu. Prezent w postaci warsztatów przyniesie też dodatkowy bonus — większą integrację żeńskiej części zespołu.

 

  • Wyjątkowy notes

Jeśli coś jest piękne i miłe dla oka, nie zawsze musi być praktyczne. Jednak wyjątkowy notes, piękny w oprawie i wewnątrz, miły w dotyku i poręczny, jest tym prezentem, który łączy w sobie estetykę z aspektem praktycznym. Może służyć przez lata. Jeśli oczywiście nie jest kalendarzem, skoro jednak prezent wręczamy 8 marca, to lepiej, żeby nim nie był…

Estetyczny i atrakcyjny wizualnie notes zachęca do korzystania z niego. Kto wie, może znajdą się w nim plany i pomysły na zawodowy rozwój?

 

Cykliczność Dnia Kobiet stawia przed mężczyznami jeszcze jedno wyzwanie — coroczny wybór prezentów. Jeśli chcemy, żeby podarunek rzeczywiście cieszył i pokazywał, że naprawdę zależy nam na sprawieniu przyjemności obdarowywanym paniom, co roku wysilmy się na coś innego.