Budząca się do życia przyroda i rosnące temperatury to symptomy wiosny, które dodają optymizmu i chęci do codziennego działania. W obliczu pandemii koronawirusa potrzebujemy jak najwięcej pozytywnych bodźców, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, w jaki sposób można wprowadzić wiosnę do wnętrz.

Rozkwitające drzewa i kwiaty dodają energii i sprawiają, że przychylniej odbieramy otaczającą rzeczywistość. Warto więc zadbać by roślinne akcenty znalazły się w biurach lub domowych przestrzeniach do pracy. Niezależnie od tego, czy wybierzemy rośliny doniczkowe, czy cięte kwiaty, poprawią nastrój i ożywią wnętrze.

Roślinność jeszcze ważniejsza niż zwykle

Teraz, kiedy większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, szczególnie powinniśmy otaczać się roślinnością. Chociaż nie ma piękniejszego dodatku do aranżacji wnętrza niż kwiaty, to walory estetyczne nie są ich największą zaletą. Decydując się na rośliny doniczkowe, takie jak: bluszcze, sansewierie, draceny, areki, czy figowce, oczyszczamy powietrze z toksycznych substancji.

Wybierając konkretne gatunki, warto uwzględnić nie tylko temperaturę, nasłonecznienie lub zacienienie miejsca, w którym planujemy je postawić, ale także zwrócić uwagę na same rośliny. Podstawowym kryterium wyboru powinna być ich jakość. Oprócz wyglądu danego egzemplarza, znaczenie mają metody produkcji, kraj pochodzenia, ich zdrowotność czy sposób pielęgnacji. To wszystko ma bowiem wpływ na ich późniejszą kondycję.

Zwolennicy ciętych kwiatów mogą pokusić się o zakup tulipanów, narcyzów, hiacyntów, piwonii, irysów czy magnolii, które wyjątkowo kojarzą się z wiosną. Umieszczenie ich w wazonie będzie zachęcało do działania.


Wiosenna aranżacja miejsca pracy 

Oprócz umieszczenia we wnętrzach roślin można pokusić się o drobne zmiany w aranżacji wnętrza, które pozwolą uniknąć monotonii. Nie chodzi tu jedynie o wiosenne porządki. Interesującymi pomysłami będzie wybór tekstyliów z roślinnym wzorem, ozdobne, kolorowe donice czy wazony, a także umieszczenie wiosennych akcentów na biurku lub stole.

 

Czyste powietrze ma znaczenie

Wprowadzając wiosnę do wnętrza nie powinniśmy zapominać też o właściwej jakości powietrza. Oprócz regularnego wietrzenia pomieszczeń, które z pewnością przyczyni się do lepszego samopoczucia, warto rozważyć zakup urządzenia do filtracji powietrza.

Fot. www. safeair.space

Ciekawym pomysłem jest Safe Air, czyli urządzenie do filtracji powietrza w pomieszczeniach z filtrem HEPA 14. Może okazać się szczególnie przydatny, gdy umieścimy go w biurze lub przestrzeni, do której przychodzą klienci.

Dzięki wysokiej skuteczności filtrowania i stałej wymianie powietrza obniża ryzyko negatywnych skutków zdrowotnych związanych z oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem. Zastosowany w nim system trzech filtrów eliminuje z powietrza nie tylko kurz, smog, pyłki roślin, ale także bakterie i wirusy, włącznie z SARS-Cov-2, a cicha praca wentylatorów zapewni komfort użytkowania.

Oczyszczacze powietrza nie tylko usuwają z niego szkodliwe składniki, ale też neutralizują zapachy oraz nawilżają. Suche powietrze niekorzystnie wpływa na koncentrację i efektywność pracy, może także powodować problemy ze wzrokiem lub bóle gardła, dlatego działanie urządzeń do filtracji powietrza poprawia zarówno komfort pracy, jak i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Chociaż sposobów na wprowadzenie wiosennych akcentów do wnętrza jest wiele, to najlepszymi z nich okazują się te, które poprawiają jakość powietrza. Niezależnie od tego, czy wybierzemy różnorodne rośliny doniczkowe, cięte, pachnące wiosną kwiaty, czy urządzenie do filtracji powietrza, to z pewnością poczujemy się lepiej.