Wnętrze SGPM Property Management

Wnętrze SGPM Property Management

Remonty biur z reguły wiążą się z koniecznością przeorganizowania pracy zespołu lub tymczasową przeprowadzką. Chcąc zminimalizować chaos, jaki za sobą niesie metamorfoza przestrzeni do pracy, warto odpowiednio zaplanować ten proces.

Przykładem firmy, mieszczącej się w kompleksie Łużycka Office Park, która niedawno przeprowadziła remont, jest SGPM Property Management. Zespół właśnie przeprowadził się do nowego biura.

Wnętrze SGPM Property Management

Wnętrze SGPM Property Management

W biurze jak w domu

Jednym z popularniejszych współcześnie trendów jest aranżacja przestrzeni biurowych na wzór wnętrz mieszkalnych. Ze względu na czas, jaki jest spędzany w pracy, pracodawcy coraz częściej przywiązują wagę do tego, by zastosowane rozwiązania były nie tylko wygodne, ale też przytulne. Zgodnie z tym trendem zostało urządzone biuro SGPM Property Management.

Z jednej strony zależało nam na tym, żeby proces remontu przebiegł sprawnie, z drugiej strony bardzo istotny był efekt końcowy. Chcieliśmy, żeby wnętrze było przytulne i komfortowe. Głównym elementem aranżacji są szklane ściany z metalowymi szprosami, które z jednej strony funkcjonalnie oddzielają przestrzeń, a z drugiej– sprawiają, że wnętrze jest spójne i optycznie powiększone. Całkowitego charakteru przestrzeni dopełnia przemyślane zestawienie tapet, wykładziny i wyposażenia, dzięki czemu wnętrze staje się przyjazne w odbiorze – mówi Halina Gniadecka z SGPM Property Management.

Wnętrze SGPM Property Management

Wnętrze SGPM Property Management

Proces remontu

Z perspektywy organizacyjnej, najlepszym okresem na przeprowadzenie remontu biura są miesiące letnie i wczesnojesienne. Wynika to z kilku czynników:

  • lato i wczesna jesień to czas wzmożonych urlopów – łatwiej zorganizować pracę mniejszej liczby pracowników na czas remontu,
  • w miesiącach wakacyjnych wiele firm zwalnia tempo pracy,
  • lepsza aura pogodowa umożliwia sprawniejsze i szybsze przeprowadzenie remontu,
  • charakter niektórych prac uniemożliwia ich przeprowadzenie późną jesienią czy zimą.

Harmonogram prac remontowych

Decydując się na remont, warto wiedzieć, że kluczową kwestią jest odpowiedni harmonogram prac remontowych. Niezależnie od rozmiarów metamorfozy czy powierzchni biura, właściwa organizacja i szczegółowe zaplanowanie prac okazuje się podstawą każdego remontu.
Najlepiej zacząć od sporządzenia listy prac, które powinny być wykonane oraz sprecyzowania ich czasochłonności. Kolejną czynnością powinno być osadzenie poszczególnych czynności w czasie i ujęcie ich w kosztorysie.

Odpowiednia ekipa remontowo – budowlana

Wybór właściwej ekipy remontowo-budowlanej jest tak samo istotny jak zakup dobrej jakości materiałów wykończeniowych czy wyposażenia. Nawet najlepsze elementy wyposażenia wnętrz nie będą prezentować się dobrze i spełniać swojej funkcji, jeśli zostaną zamontowane w niewłaściwy sposób. Dodatkowo, warto pamiętać, że wyspecjalizowana ekipa nie tylko sprawnie wykona powierzone prace, ale też przeprowadzi przez cały proces remontu. Poszukując właściwego usługobiorcy warto zwrócić uwagę na:

  • pozytywne opinie dotychczasowych klientów,
  • kompleksowość oferowanych usług,
  • wieloletnie doświadczenie,
  • kwestie formalne oraz egzekwowanie ustalonych terminów.

Sekwencja działań

Bardzo ważnym aspektem jest także kolejność wykonywania prac. Dzięki przemyśleniu sekwencji działań, czas remontu może zostać skrócony do minimum. Najważniejsze, by zacząć, od największych i najtrudniejszych zadań, których wykonanie na późniejszych etapach może zepsuć to, co zostało już zrobione.

Do tego rodzaju prac należą:

  • kucie ścian,
  • wymiana okien,
  • zmiana rozmieszczenia ścian działowych,
  • wymiana materiałów wykończeniowych podłóg,
  • wymiana lub naprawa instalacji elektrycznej,
  • wyrównywanie powierzchni ścian,
  • wymiana ościeżnic drzwi,
  • układanie płytek,
  • malowanie ścian i drzwi.

the-interior-of-the-1508271_1920

Opracowanie harmonogramu powinno być gotowe kilka miesięcy przed zaplanowanym remontem, gdyż zarówno zamówienie materiałów wykończeniowych i wyposażania, jak i zarezerwowanie specjalistycznej ekipy remontowej, powinno zostać zaplanowane z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Warto wziąć pod uwagę także elementy wykonywane na specjalne zamówienie oraz czas oczekiwania na nie.

Decydując się na remont biura, warto zadbać zarówno o ciekawą aranżację wnętrza, jak i właściwe i sprawne przeprowadzenie metamorfozy. Dopiero dzięki połączeniu tych czynników, możliwe jest osiągnięcie ciekawego efektu końcowego.