We wtorek, 3 grudnia 2019 roku o godzinie 17:00 w Łużycka Office Park, w budynku D odbędzie się globalny Hackathon Finastry „Hack to the Future”.

Hack to the Future” to pierwszy Globalny Hackathon Finastry. To finansowo-technologiczne wydarzenie, które łączy wszystkie hack’ujące miasta na całym świecie.

Takie połączenie przeniesie hackathon do globalnej publiczności wraz z innowacyjnymi produktami i prawdziwymi aplikacjami.

Hack to the Future jest przeznaczony nie tylko na pracowników Finastry, ale również dla zewnętrznych uczestników. Zespoły mogą być w pełni zewnętrzne lub wewnętrzne, jak i składać się jednocześnie z uczestników zewnętrznych i wewnętrznych. Zespoły będą rywalizować o pięć globalnych nagród oraz o nagrody lokalne dla Gdyni.

Globalne kategorie:

  • Przyszłość Bankowości Detalicznej,
  • Przyszłość Bankowości Korporacyjnej,
  • Przyszłość Rynków Kapitałowych,
  • Bankowość dla lepszej przyszłości,
  • Przyszłość Płatności.

Partnerzy zewnętrzni mogą wnieść wkład w globalny hackathon Finastry poprzez:

  • utworzenie nowego zespołu i rywalizowanie z innymi w celu wygrania nagród,
  • dołączenie do istniejącego zespołu z Finastry w celu współpracowania i tworzenia wspólnego projektu.

Więcej informacji o globalnym „Hack to the Future” organizowanym przez Finastra oraz rejestracja projektu znajduje się na: https://fintech.devpost.com/

Rejestracja dla zainteresowanych dołączeniem do wydarzenia w biurze Finastra w Gdyni znajduje się na stronie: https://www.eventbrite.co.uk/e/hack-to-the-future-gdynia-city-hack-tickets-81717726921

Czym jest hackathon?

Hackathon, nazywany również maratonem projektowania, jest wydarzeniem skierowanym do programistów. W trakcie jego trwania, zarówno informatycy, jak i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania (m.in. menedżerowie projektów, twórcy interfejsów lub projektanci grafiki) rozwiązują określony problem związany z projektowaniem. Oceniana jest jedynie praca wykonana podczas trwania wydarzenia.

Dzięki hackathonom programiści mają szansę zostać zauważonymi, a przedsiębiorstwa mogą pozyskać nowych pracowników.

Historia hackathonów

Słowo „hackathon” jest połączeniem dwóch angielskich słów: „hack” i „marathon”. Pierwszy raz zostało użyte pod koniec lat 90. XX wieku, ale to na początku XXI wieku wraz z rozwojem najnowszych technologii zyskały na popularności.

Pierwszy hackathlon odbył się prawdopodobnie w czerwcu 1999 roku w kanadyjskim Calgart. Spotkali się tam deweloperzy z kilku kontynentów. Celem ich pracy było rozwijanie open-source’owego systemu operacyjnego Open BSD.

W Polsce jeszcze w 2015 roku były niezwykle rzadko spotykane. Aktualnie hackathony ściągają programistów i ekspertów branży informatycznej z całego świata, a firmy wykorzystują je nie tylko do jeszcze szybszego rozwijania oprogramowania, ale też odnajdywania nowych obszarów innowacji.