Łużycka Plus_Fot. Allcon Investment — kopia

Łużycka Plus – to tu od 30 września 2016 r. swoje kolejne biuro posiada DNV GL

Ostatniego dnia września firma DNV GL przejmie od Allcon Investment przestrzeń biurową w budynku Łużycka Plus w Gdyni. Na powierzchni ponad 1 300 m2 mieścić się będzie centrum usług wspólnych norweskiej firmy, w którym zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób.

Firma DNV zajmie całe trzecie piętro budynku zlokalizowanego przy ul. Łużyckiej 3C w Gdyni. Rozpoczęciu działalności nowo utworzonego centrum usług wspólnych (z ang. shared services center, SSC) DNV GL towarzyszy rekrutacja prowadzona w regionie już od kilku miesięcy. Jej celem jest zatrudnienie do końca 2017 roku 200 osób. Będą one obsługiwały globalne procesy w zakresie m.in. finansów, księgowości, HR oraz zarządzania nieruchomościami.

Z firmą DNV GL współdziałamy już od kilku lat. Posiada ona na własność jeden z budynków w kompleksie Łużycka Office Park. DNV GL miała również wkład w projekt biurowca Łużycka Plus. Wspólnie z Fundacją Integracja stworzyła certyfikat „Obiekt bez barier”, czyli katalog rozwiązań, które powinien posiadać obiekt w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wytyczne te zostały uwzględnione w trakcie projektowania Łużyckiej Plus. Dzięki temu jest pierwszym biurowcem w Polsce, który może się tym tytułem pochwalić – tymi słowami nowego najemcę biurowca Łużycka Plus skomentowała Halina Gniadecka z Allcon Investment.

DNV GL jest jednym ze światowych liderów w klasyfikacji i certyfikacji przede wszystkim w przemyśle morskim, ale także m.in. paliwowym czy odnawialnych źródeł energii. Firma prowadzi działalność w 100 krajach, zatrudniając ok. 15 000 ludzi.

Biurowiec Łużycka Plus to otwarty w 2014 r. obiekt klasy A o powierzchni użytkowej przeszło 10 000 m2 i ok. 6 000 m2 powierzchni biurowej, powstały według założeń zrównoważonego budownictwa zgodnie z certyfikacją ekologiczną BREEAM. Posiada również status „Obiektu bez barier”.