f-DJI_1051-Pano-MINI-2000x

Przemyślana lokalizacja biurowca ma duże znaczenie z perspektywy osób, które w nim pracują. Wygodny dojazd do pracy własnym autem, rowerem lub możliwość korzystania z komunikacji miejskiej ma wpływ na komfort pracowników i bezpośrednio przekłada się na ich zadowolenie.

Jak wynika z ubiegłorocznego Raportu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego „Zdrowe zielone biura” lokalizacja i dostęp do udogodnień z niej wynikających są czynnikami, które wiele osób uznaje za ważne, podejmując decyzję o zatrudnieniu.

Kluczowe znaczenie ma:

  • bliskość transportu publicznego,
  • infrastruktura rowerowa,
  • dostępność infrastruktury usługowej, w tym w szczególności oferty gastronomicznej.

Badanie pokazuje, że około połowa pracowników biurowców korzysta z transportu publicznego (51 proc.). Pozostała część ankietowanych podróżuje do pracy autem lub rowerem. Nic więc dziwnego, że duże znaczenie ma także rozwinięta infrastruktura rowerowa.

Najlepsze lokalizacje

Najbardziej cenionymi lokalizacjami są centra miast oraz miejsca z dużym wyborem udogodnień lokalnych, komfortowym transportem publicznym oraz możliwością dotarcia do miejsca pracy rowerem.

g-DJI_1070-Pano-MINI-2000x

Łużycka Office Park jako przykład dobrze zlokalizowanego kompleksu biurowego

Kompleks Łużycka Office Park jest położony w świetnej lokalizacji zarówno pod względem komunikacyjnym, jak i funkcjonalnym. W pobliżu kompleksu znajdują się przystanki SKM (Wzgórze św. Maksymiliana i Redłowo), PKM (Gdynia Stadion), a także autobusowe.

Z punktu widzenia biznesu jest to jedna z najlepszych lokalizacji w Trójmieście, co potwierdza bliskość innych biurowców położonych w tym rejonie. Nie bez znaczenia pozostają też powstające i planowane w okolicy inwestycje. Łużycka Office Park znajduje się bowiem w pobliżu budowanej aktualnie inwestycji mieszkalno-biurowej Atal oraz kompleksu 3T Office Park, którego budowa się rozpoczęła. Rozbudowa zabudowy biurowej w tej okolicy potwierdza potencjał biznesowy tej części Gdyni.

Aktywność fizyczna jest dla pracowników ważna

Jak pokazało badanie „Zdrowe Zielone Biura”, nie tylko dobrze rozwinięta infrastruktura ścieżek rowerowych, ale bliskość centrów sportowych czy parków w sąsiedztwie biurowców ułatwia zatrudnionym tam osobom prowadzenie aktywnego trybu życia w drodze do i z miejsca pracy.

1-gda+gdy-DJI_0964-Pano-MINI-2000x

Położony pomiędzy Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym i pasem nadmorskim kompleks Łużycka Office Park, dzięki rozbudowanej infrastrukturze zapewnia zatrudnionym tam osobom możliwość obcowania z naturą, przemierzając drogę do biura. Wzdłuż ulicy Łużyckiej jest wygospodarowana ścieżka rowerowa, a w odległości zaledwie 300 metrów znajduje się główny szlak rowerowy Trójmiasta. Oprócz tego, zwolennicy aktywności aktywności fizycznej mogą korzystać z położonych w pobliżu biurowców obiektów sportowych takich jak:

  • Gdyńskie Centrum Sportu,
  • Stadion Miejski w Gdyni,
  • Narodowy Stadion Rugby,
  • Gdynia Arena,
  • ZDROFIT w Centrum Riviera.

2-gda-DJI_0981-MINI-2000x
Dobrze zlokalizowane biuro ułatwia pracownikom nie tylko przemierzanie drogi z lub do pracy, ale i pomaga w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Nic więc dziwnego, że wiele osób ocenia potencjalne miejsce pracy pod względem autów lokalizacyjnych, a zagłębia biznesowe powstają w dobrze skomunikowanych rejonach miast.