HUPI9259

W drugiej publikacji z cyklu „Zobaczcie jak pracujemy” prezentujemy firmę Finastra, której zespół specjalistów IT zajmuje się tworzeniem oprogramowania finansowego.

Finastra zatrudnia ponad 200 pracowników i w Łużycka Office Park zajmuje powierzchnie biurową znajdującą się na 2 piętrach.

Do dyspozycji pracowników jest zarówno typowa przestrzeń biurowa, nietuzinkowe sale spotkań z wygodnymi pufami do odpoczynku oraz przestronna kuchnia połączona ze stołówką. Na wyróżnienie zasługują również przykuwające oko wnęki w ścianach wyłożone miękkimi poduszkami, w których można przyjąć mniej formalną pozycję do pracy.

 

HUPI9253

Czy warto wiązać swoją przyszłość z firmą Finastra?

Firma zapewnia swoim pracownikom świeże owoce w każdą środę, pozwala na elastyczne godziny pracy i pracę zdalną, zapewnia kartę sportową, ubezpieczenie medyczne oraz prowadzi program emerytalny. Pracownicy mogą również brać udział w różnych zawodach lub turniejach jako firmowa drużyna sportowa.

Pomimo szerokiej palety benefitów pozapłacowych, pracownicy podkreślają, że dla nich najważniejsza jest jednak miła i przyjacielska atmosfera.

Najbardziej podoba mi się atmosfera.  Jest ciepło, koleżeńsko, serdecznie i luźno. Wszystkim zależy na tym, aby ludzie na określonym poziomie sami się kontrolowali. Każdemu ma po prostu zależeć na tej działce, za którą odpowiada. I każdy tę odpowiedzialność w sobie znajduje – mówi Maciej Maciejewski, członek zespołu Global Delivery.

Podobnego zdania jest Paweł Leszczewicz, QA Automation Engineer, który w Finastra pracuje już od ponad 2 lat: – Jest to super miejsce do pracy, ponieważ niemal codziennie mamy kontakt z nowymi technologiami. Mamy możliwość dynamicznego osobistego rozwoju. Codziennie mamy możliwość zmierzenia się z wieloma wyzwaniami. A do tego mamy wolną rękę co do wyboru narzędzi, z których chcemy korzystać i jest to coś, co bardzo sobie cenie, bo dzięki temu na co dzień możemy obcować z najnowszymi technologiami.

Maciej Maciejewski, dodaje również, że pomimo krótkiego stażu w firmie, ciągle uważa się za nowego pracownika i każdego dnia otrzymuje od kolegów dużo wsparcia: – Każdy jest chętny żeby pomóc lub wytłumaczyć i bez problemu znajduje na to czas.

Z kolei Maciej Szymborski – Associate Business Consultant (w Finastra od 1,5 roku) zauważa atrakcyjność branży, w której działa firma: Jest to rynek usług, który ciągle się rozwija i będzie się rozwijać w związku z regulacjami prawnymi, które się pojawiają.

 

HUPI9325

Open Space to zaleta, a nie wada

Okazuje się, że pracownicy Finastra cenią sobie również otwartą przestrzeń biurową.

Do Finastra przeszedłem z małego studia projektowego, gdzie dzieliłem pokój z 3 kolegami, więc na początku było mi ciężko przyzwyczaić się do open space. Problem stanowiło wiele rozpraszających uwagę czynników – rozmowy przez telefon, spotkania i telekonferencje. Po jakimś czasie nie tylko się przyzwyczaiłem, ale i zacząłem dostrzegać plusy tego rozwiązania. Przede wszystkim, wspólna przestrzeń mocno usprawnia komunikację i obieg informacji. Docierają do mnie wiadomości, których normalnie bym nie usłyszał. Nie potrzebujemy dedykowanych spotkań, żeby przekazać informacje, tylko czasami wystarczy przekręcić się na krześle, aby je zdobyć. W ten sposób zaoszczędzamy sporo czasu. – dodaje Paweł Leszczewicz.

 

HUPI9275 HUPI9267 HUPI9296