doctor-563428_1920

Na terenie Łużycka Office Park po raz kolejny można będzie oddać krew potrzebującym. Ambulans do pobierania krwi dostępny w poniedziałek 14 grudnia od 9.00 do 13.00 przed budynkiem D na ulicy Łużyckiej 6 – informuje nasz najemca, firma Misys.

To już XIII edycja Blood Donation Day i kolejny raz, gdy krew będzie można oddać na terenie Łużyckiej Office Park. Wszyscy chętni do przyłączenia się do organizatorów i wspomożenia rezerwy banków krwi, proszeni są o zapisanie się na konkretną godzinę – pozwoli to uniknąć przestojów i zbyt długiego oczekiwania. Zapisów należy dokonywać w arkuszu znajdującym się pod tym linkiem: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ApntDfzzZurhdEx4YXd4QzhfRmMwanFFbTk0M1psX0E&usp=sharing.

W razie wszelkich pytań dotyczącej najbliższej zbiórki krwi należy kontaktować się z Martą Leszczewicz (marta.leszczewicz@misys.com) lub Adamem Kłobukowskim (adam.klobukowski@misys.com). Więcej informacji na temat samego oddawania krwi znajduje się natomiast na stronie: http://rckik.pl/krwiodawstwo.htm.

 

Przekazujemy również kierowaną do uczestników prośbę organizatorów o zapoznanie się z poniższą listą:

– Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości.

– Jeżeli jesteś obywatelem Polski musisz posiadać dowód osobisty w celu oddania krwi.

– W przypadku, gdy nie jesteś obywatelem Polski musisz spełniać następujące warunki by móc uczestniczyć w akcji: wymagane jest posiadanie dokumentu z numerem PESEL oraz wymagana jest znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym przeczytanie, zrozumienie oraz wypełnienie ankiety dawcy.

– Nie można oddać krwi, jeżeli w ciągu ostatnich 4 tygodni przyjmowało się leki bądź było się przeziębionym. Więcej informacji na temat przeciwskazań dostępnych jest w ankiecie.

– Nie musisz brać dnia wolnego – akcja odbywa się przy miejscu pracy. Jeśli jednak obawiasz się o stan samopoczucia, po oddaniu krwi można ubiegać się o zaświadczenie wystawiane przez lekarza w Ambulansie.

– Wszyscy podatnicy, którzy w danym roku podatkowym oddają bezpłatnie krew, mają prawo uwzględnić taką darowiznę w swoim zeznaniu podatkowym.