Zmiana pory roku i nadejście chłodniejszych dni sprawia, że zamiast aktywności na zewnątrz, wybieramy domowe zacisze. Nic więc dziwnego, że to właśnie jesień jest najlepszą porą na nadrabianie książkowych zaległości.

Ciepły koc, aromatyczna herbata i książka – dla wielu osób tak właśnie wyglądają idealne, jesienne wieczory. Przedstawiamy 6 książek, które nie tylko umilą chłodne dni, ale być może nakłonią nas do zmiany dotychczasowych nawyków lub pracy nad sobą.

1. „Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” , Christel Petitcollin

Ciekawą pozycją na jesień mogą okazać się motywujące poradniki, które nie tylko umilą czas, ale i pomogą wypracować nowe nawyki, wzmocnić pewność siebie czy uspokoić swoją wrażliwość. Jedną z takich książek jest „Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” autorstwa Christel Petitcollin. To kolejna książka pisarki, mówczyni i instruktorki w zakresie komunikacji i rozwoju osobistego. Kolejny raz porusza kwestie osób wysoko wrażliwych. Książka powstała w odpowiedzi na prośby czytelników pierwszej części zatytułowanej podobnie – „Jak myśleć mniej. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”. W poradniku znajdziemy wiele wskazówek, jak radzić sobie z nadprodukcją myśli oraz technik, które pozwalają ujarzmić umysł i osiągnąć spokój.

2. „Powrót z Bambuko”, Katarzyna Nosowska

„Powrót z Bambuko” to kolejna po bestsellerowej powieści „A ja żem jej powiedziała…” książka Katarzyny Nosowskiej. Jak możemy przeczytać na stronie wydawnictwa, jej celem jest pobudzenie szarych komórek, sumienia i „mięśni śmiechowych”.  Również tym razem autorka dzieli się ze swoimi czytelnikami lekcjami, które dostała od życia i wytrwale odkrywa absurdy współczesnego świata. To książka, dzięki której w chwilach zwątpienia znajdziemy słowo otuchy i światełko nadziei, a także przekonamy się, że w wielu sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest dystans.

Książka została wzbogacona o ilustracje Izabeli Kaczmarek-Szurek.

3. „Jesteś spokojem”, Paulina Młynarska

Kolejną książką godną uwagi jest poradnik dziennikarki, Pauliny Młynarskiej. Świetnie dopasowuje się do jesiennego klimatu refleksji. Może stać się bodźcem do pracy nad słabościami i często ukrywanymi problemami. Autorka dzieli się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami i receptami na odnalezienie spokoju, poradzenie sobie z trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa czy ich skutkami w dorosłym życiu.

4. „Precedens”, Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz to autor kilkudziesięciu książek z różnych gatunków literackich – od thrillerów po science fiction. „Precedens” to kolejna książka ze znanej serii z Joanną Chyłką. Do głównej bohaterki zgłasza się jedna z popularnych aktorek, informując, że wkrótce popełni przestępstwo. Niestety Chyłce nie udaje się zapobiec tragedii – aktorka morduje swoją ofiarę i transmituje całe zdarzenie w mediach społecznościowych.

5. „Zacznij od dzisiaj. Organizacja czasu, pracy i życia z wykorzystaniem metod coachingowych”, Ewelina Mierzwińska

„Zacznij od dzisiaj. Organizacja czasu, pracy i życia z wykorzystaniem metod coachingowych” to kolejny poradnik, który pokazuje, że jesień również może zostać wykorzystana efektywnie. Jego autorka, Ewelina Mierzwińska przekonuje, że brak czasu nie jest usprawiedliwieniem lenistwa, a wszystko zależy od dobrej organizacji. W książce znajdziemy techniki wykorzystywane w dziedzinie motywacji i praktyczne wskazówki, jak wprowadzić nowe nawyki w życie.

6. „Srebrne skrzydła”, Camilla Lackberg

„Srebrne skrzydła” to drugi tom powieści opisującej kobiecą, piękną i brutalną zemstę. Szwedzka pisarka pokazuje w niej historię Faye, która po zakończeniu toksycznego związku rozpoczęła nowe życie za granicą. Kiedy wszystko zaczyna się układać, ktoś stara się przejąć jej firmę. Dzięki pomocy innych kobiet walczy o uratowanie siebie, najbliższych i majątku.

Nadrabianie czytelniczych zaległości jest zawsze dobrym pomysłem. Jesienią pojawia się dużo nowych propozycji, więc z pewnością każdy znajdzie książki idealnie dopasowane do swoich preferencji.