celebration-christmas-christmas-balls-250177

Aż 90 proc. pracowników lubi imprezy integracyjne. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i zakończenie roku są dobrą okazją do firmowych spotkań. Oto kilka naszych propozycji. 

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Briefly, imprezy integracyjne są jednym z najpopularniejszych benefitów pracowniczych. 90 proc. ankietowanych przyznało, że w organizowanych przez firmę wydarzeniach biorą udział wszyscy lub prawie wszyscy pracownicy.

079434

Nic więc dziwnego, że pracownicy zajmujący się w danej organizacji starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zatrudnionych i proponują interesujące formy firmowej integracji.

Oto ranking 5 pomysłów na świąteczną imprezę integracyjną:

1. Multikulturowy festiwal jedzenia

Multikulturowy festiwal jedzenia jest formą imprezy integracyjnej najbardziej zbliżoną do tradycyjnej służbowej wigilii. Chociaż serwowane dania znacznie odbiegają od staropolskich potraw, to charakterystyczny dla Świąt Bożego Narodzenia zwyczaj wspólnego spożywania posiłków zostaje zachowany. Firmowa kolacja w nowoczesnym wydaniu to świetne rozwiązanie, które pomaga poznać różne kultury i dowiedzieć się czegoś więcej o tradycji jedzenia. To szczególnie interesujący pomysł, jeśli w zespole są obcokrajowcy lub miłośnicy podróży.

W zależności od tego, jaki budżet zaplanowany jest na dane wydarzenie, można zdecydować się na różne formy multikulturowego festiwalu jedzenia:

– kolacja tematyczna w restauracji,

– festiwal jedzenia w biurze z zamówionym cateringiem,

– wspólne gotowanie w szkole gotowania.

2. Maraton filmów świątecznych

Kolejna propozycja nawiązuje do kultywowania świątecznej magii. Chociaż wszyscy znają już bożonarodzeniowe przygody Kevina czy repertuar zimowych komedii romantycznych, to nastrój świąteczny sprawia, że zespoły chętnie decydują się na tego rodzaju imprezę integracyjną.

To szczególnie ciekawe rozwiązanie, jeśli firma dysponuje przestronną salą konferencyjną, amfiteatrem czy pomieszczeniem kinowym. W przypadku mniejszych zespołów wystarczy rzutnik, wygodne pufy i przekąski.

Najpopularniejszymi świątecznymi filmami są:

– „Kevin sam w domu”,

– „Kevin sam w Nowym Jorku”,

– „Grinch: świąt nie będzie”,

– „To właśnie miłość”,

– „Świąteczna gorączka”.

3. Sweater Party

Świąteczna impreza integracyjna, w której motywem przewodnim jest zabawny lub najbrzydszy sweter, a w tle słychać kultowe zimowe piosenki, może okazać się dobrym pomysłem na wspólne spotkanie. Żeby urozmaicić wydarzenie, można także zorganizować konkurs na najbardziej szalone przebranie lub zrobić karaoke.

4. Zabawa Tajny Mikołaj

Zabawa w tajnego św. Mikołaja polega na zrobieniu losowania. Każdy z pracowników kupuje prezent wylosowanej osobie. Najważniejszym punktem zabawy jest dochowanie tajemnicy do samego końca. Żeby ułatwić zadanie, najlepiej już na samym początku określić wspólnie maksymalny budżet, jakiego nie powinien przekroczyć podarek.

5. Wspólna akcja charytatywna

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy w szczególny sposób myślimy o innych. Wspólna akcja charytatywna lub wolontariat mogą nie tylko pomóc wielu potrzebującym, ale i usprawnić komunikację w zespole czy pomóc w lepszym poznaniu się pracowników.

Sposobów pomagania jest wiele. Należą do nich m.in.

Szlachetna Paczka,
– Zostań asystentem św. Mikołaja,
– wolontariat w lokalnym schronisku
– zbiórka karmy dla psów i kotów z pobliskich schronisk.

Sposobów na zorganizowanie świątecznej imprezy integracyjnej jest wiele. Przedsiębiorstwa decydują na odejście od tradycyjnych firmowych imprez na rzecz luźniejszej atmosfery, która może być ciekawą drogą do poprawy relacji w zespole.