Wakacje to idealny moment na nadrobienie czytelniczych zaległości. Nie ma bowiem lepszej pory na oderwanie się od otaczającego nas świata i oddanie lekturze niż leniwy, słoneczny dzień. Z tego powodu postanowiliśmy przedstawić 5 różnych propozycji książkowych, po które warto sięgnąć.

Niezależnie od tego, czy tegoroczne lato spędzimy na plaży, w ogrodzie czy też w podróży, dobrą książkę zawsze warto mieć przy sobie. Poniżej przedstawiamy książki, wśród których każdy znajdzie odpowiednią dla siebie:

 

1. Helen Russel, „Nie ma  mowy!”

„Nie ma mowy!” to książka opisująca perypetie zapracowanej dentystki. Główna bohaterka Alice, zabiegana matka dwojga dzieci uważa, że ma całe życie pod kontrolą. Po spektakularnej kompromitacji w pracy decyduje się ulec namowom siostry i wyjechać na urlop. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że zamiast luksusowego SPA, jej towarzyszka przewidziała tygodniowy obóz przetrwania dla wikingów. Po zapoznaniu się z panującymi zasadami Alice uznaje, że nie zostanie tam ani chwili dłużej. Okazuje się jednak, że kłopoty głównej bohaterki dopiero się zaczynają.  Te wakacje zupełnie zmienią jej system wartości.

2. Jorge Zepeda-Patterson, „Morderczy wyścig”

 „Morderczy wyścig” to wciągający thriller, którego akcja toczy się w peletonie na trasach Wielkiej Pętli. Od ponad wieku nic nie zakłócało porządku jednej z najważniejszej imprez sportowych świata – Tour de France. Pewnego razu, Marc Moreau, zawodnik drużyny, która czterokrotnie zajmowała pierwsze miejsce w wyścigu, dostaje od policji nietypowe zadanie – ma podążać za tropem mordercy. Sytuację utrudnia fakt, że każdy z uczestników jest podejrzany, a skład peletonu zmienia się na każdym etapie.

Główny bohater staje przed jeszcze trudniejszym zadaniem – zdradzenia najlepszego przyjaciela i jednocześnie poważnego kandydata do zwycięstwa. Przekonajcie się sami, jaki finał będzie miał „Morderczy wyścig”.

3. Jojo Moyes, „Moje serce w dwóch światach”

Jojo Moyes, autorka bestsellerowej powieści „Zanim się pojawiłeś”, wraca z nową książką. „Moje serce w dwóch światach” to opowieść dalszych losach Lou. Tym razem bohaterka przyjeżdża do Nowego Jorku i wie, że jej związek z nowym chłopakiem, który został w Londynie może nie przetrwać odległości. Pewnego dnia Lou spotyka mężczyznę, który łudząco przypomina jej wielką miłość. Decyzja, którą wtedy podejmie, całkowicie odmieni całe jej życie.

4. Olga Kuczyńska, „Życie stewardessy”

„Życie stewardessy” to książka, w której autorka opowiada o codzienności, wyrzeczeniach, determinacji i cierpliwości w tej pracy. Dowiemy się z niej, jak wygląda praca na pokładzie samolotu, a także ludzie, których spotkała na swojej drodze autorka.

Jak sama mówi: „Chcę, aby każdy, kto widzi samoloty na niebie, wiedział jak wygląda nasza codzienność. Jacy jesteśmy bez makijażu, kim jesteśmy pod mundurami. Docieram do odległych zakątków świata, życie na walizkach i podróże stały się moją codziennością. Udało mi się zwiedzić wiele miejsc, poznać różne kultury, a służbowa wyprawa do Indii odmieniła moje życie, gdy poznałam pewną dziewczynę ze Slumsów. Pasja do lotnictwa stała się moim sposobem na życie.”

5. Katarzyna Bonda, „Czerwony pająk”

Ostatnia nasza propozycja szczególnie spodoba się miłośnikom kryminałów i trójmiejskich wątków. „Czerwony pająk” to najnowsza część serii „Cztery żywioły” Katarzyny Bondy. Córka Saszy Załuskiej zostaje porwana, a zarówno dziewczynka, jak i sprawcy nie zostają odnalezieni. Główna bohaterka postanawia więc rozpocząć własne śledztwo. Odkrywa, że uprowadzenie jej córki jest związane z zagadkowym samobójstwem dawnego przełożonego Saszy, posługującego się pseudonimem Dziadek. Ważną część akcji stanowią zaginione dokumenty kompromitujące najważniejsze nazwiska polskiej polityki. Komuś zależy, by właśnie Sasza Załuska je odnalazła. W międzyczasie w starej torpedowni w Gdyni nurek znajduje zwłoki kobiety. Zanim badanie DNA potwierdzi tożsamość ofiary, komendant Robert Duchnowski rozpozna ciało.

Jak się okazuje książki na lato wcale nie muszą być lekkie i przyjemne. Wybierając je warto się kierować własnym gustem i interesującą nas tematyką. Dzięki temu wakacyjny odpoczynek stanie się jeszcze lepszy.