fot. Vank/Ladeco

Monotonne biura pozbawione charakteru i stylu już dawno odeszły w niepamięć. W ostatnich latach trendy w zakresie aranżacji przestrzeni biurowych i komercyjnych nieustannie ewoluują. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie elementy wyposażenia biur mogą okazać się w tym roku szczególnie przydatne.

Najważniejszym założeniem aranżowanych wnętrz budynków biurowych jest tworzenie komfortowego miejsca pracy. Chociaż ten trend można było już zaobserwować w ostatnich latach, to bieżący rok z pewnością będzie jego kontynuacją. Kluczową rolę ogrywa równowaga pomiędzy funkcjonalnością a estetyką. Swoje miejsce w aranżacji wnętrz coraz silniej zaznaczają także rozwiązania proekologiczne oraz produkty poprawiające komfort użytkowników wnętrza.

Poniżej przedstawiamy 5 designerskich produktów, które mogą usprawnić biurową rzeczywistość:

1. Meble modułowe

Coraz częściej rozwiązania biurowe są mobilne i modułowe, dzięki czemu można je dowolnie łączyć, rozdzielać lub przestawiać. W ten sposób praca zespołu może być komfortowa niezależnie od tego, czy nad danym zadaniem pracuje 5, czy 13 osób.

Dynamicznie zmieniające się warunki pracy ułatwią na pewno mobilne ścianki, akustyczne kabiny, absorbujące dźwięk panele czy ruchome modułowe stoły, które umożliwią dostosowywanie roboczego blatu wedle potrzeb.

Ciekawymi przykładami mebli modułowych są kompozycje biurek i regałów marki Dan, stoły biurowe Senses marki Bulo, które zaprojektowała Nathalie Van Reeth, a także kolekcje mebli Modulus.

Kolekcja Dan składa się z drewnianych drabin i metalowych łączników, które w połączeniu z blatami z melaminy czy forniru jesionowego mogą tworzyć dowolne zestawy biurek i regałów.

fot. Bulo/Aqina

Stoły biurowe Senses tej samej marki mają nie tylko innowacyjny wygląd, ale i przemyślaną ergonomię. Tak ważna dla komfortu i zdrowia użytkowników wysokość blatu jest regulowana za pomocą aplikacji. Blaty stołów Senses umożliwiają także bezprzewodowe ładowanie telefonów komórkowych.

fot. Bulo/Aqina


W zakresie kabin, mobilnych ścianek i paneli dźwiękochłonnych prym wiedzie marka Vank, której produkty doceniło już wiele firm.

fot. Vank/Ladeco

2. Stół tablicowy

Stoły i tablice są bardzo przydatnym wyposażeniem biura. Jednym z innowacyjnych mebli jest stół tablicowy, który w zależności od potrzeb może być jednym i drugim.

fot. Wilkhahn/Aqina

Elektryczny stół Timetable może po złożeniu służyć jako tablica magnetyczna do rysowania i pisania. Rozwiązanie stworzone przez markę Wilkhahn, sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, kiedy w biurze nie ma wystarczającej powierzchni.

fot. Wilkhahn/Aqina

3. Wygodny fotel do strefy relaksu

O tym, że firmy coraz częściej przywiązują wagę do aranżacji stref relaksu, wiadomo nie od dziś. Coraz ważniejsze staje się jednak zapewnienie odpowiedniego podparcia plecom, które są najbardziej narażone na negatywny wpływ siedzącego trybu życia.

Thunder – fotel Lounge Kleiber, fot. Thunder/Ladeco

Wygodne fotele mają za zadanie zachęcać pracowników do chwili przerwy i zachowania balansu pomiędzy pracą a regeneracją. Przykładami takich produktów mogą być fotele Clarissa, zaprojektowane przez Patrycję Urquiola dla Moroso, fotele NU 11F i fotele Thunder marki Profim czy Umm Um marki Bejot.

fot. Moroso/Aqina

4. Designerskie kosze na śmieci


Świadomość ekologiczna nieustannie rośnie. Drobne, codzienne czynności mają bezpośredni wpływ na planetę. Wypracowywanie proekologicznych postaw w firmie może przybierać różne formy. Designerski kosz na śmieci ma szansę zachęcić pracowników do segregacji śmieci, a przy okazji może być ciekawym gadżetem we wnętrzu.

5. Komfortowe siedziska dla gości

Aranżacja biura jest wizytówką firmy. Dobrze zaprojektowane biuro powinno więc uwzględniać przestrzeń dla gości i tym samym zapewniać im komfort. Warto zadbać o wygodne siedziska, dzięki którym osoby odwiedzające biuro, zapamiętają miłe akcenty.

Wyposażenie biura może wpływać na komfort pracowników i odwiedzających przestrzeń gości. Modułowe meble, stół tablicowy, wygodne fotele do strefy relaksu, designerskie kosze na śmieci czy komfortowe siedziska w przestrzeni dla gości to jedne z elementów, dzięki którym użytkowanie biura będzie bardziej funkcjonalne.